Apdrošināšanas likmes blekdžekā: vai tās ir tā vērtas?

Blackjack jeb acīte ir viena no vienkāršākajām un popularākajām kāršu spēlēm, un tā ir iecienīta visā pasaulē. Blekdžeka noteikumos ir atrodams termins blackjack likmes apdrošināšana. Tā ir papildus iespēja, kas tiek piedāvāta spēlētājam, ja atvērtā kārts dīlerim ir dūzis. Pie tam, šo iespēju var izmantot, kamēr dīleris nav apskatījis savu aizklāto kārti. 

Atkarībā no spēlētāja rokās esošās kāršu kombinācijas, kā arī blekdžeka paveida, viņam ir iespēja arī pieņemt citu lēmumu, taču šoreiz izanalizēsim apdrošināšanos.

Ir vairāki faktori, ko vērts ņemt vērā, apsverot apdrošināšanās iespēju. Aplūkosim situācijas, kas mēdz rasties biežāk:

  • Uzmanīgs spēlētājs parasti izseko līdzi tam, cik desmitnieku spēles gaitā jau ir izlietots un izskaitļo blekdžeka iespējamību;
  • Ja dīlerim redzams dūzis, bet spēlētājam ir izdalīts blekdžeks, viņam klātienes kazino tiek piedāvāts paņemt naudu. Tiešsaistē jūs varat saņemt arī piedāvājumu apdrošināt savu blekdžeku;
  • Ja spēle notiek ar vairākām kāršu kavām, tad likmes apdrošināšana ne vienmēr derēs, jo spēlē ir daudz desmitnieku, kā arī daudz vairāk kāršu ar zemajām vērtībām;
  • Apdrošināšana nepalīdzēs, ja jūsu kāršu kominācijai ir 14 vai 15 punkti. Tādā gadījumā dīlerim ir daudz lielākas izredzes.

Kāpēc blekdžekā tomēr vajadzētu izvairīties no apdrošināšanas?

Vai vēlaties iegādāties insurance?

Sekojošais piemērs parādīs, kāpēc pat labākā scenārija gadījumā, blekdžeka likmes apdrošināšana ilgtermiņā ir nelietderīga stratēģija. Piemēram, jūs spēlējat viens pret dīleri spēlē ar vienu kāršu komplektu, un neviena no jums izdalītajām kārtīm nav 10. Tas nozīmē, ka 16 no atlikušajām 49 kārtīm ir ar vērtību 10, tādējādi jūsu apdrošināšanas likmei ir vislielākā iespēja laimēt.

Neskatoties uz to, jūsu izredzes ilgtermiņā nav tik labas. Apdrošināšanas likme EUR10 vidēji uzvar 16 reizes un zaudē 33 reizes. Katrs laimests dod 20 eiro laimestu, summā veidojot 320. Tomēr 33 zaudējumi par 10 eiro galarezultātā izveido mīnus 10 eiro. 

Kā minējām, šis ir labākais iespējamais scenārijs. Ja gribat gūt skaidrību par to, vai apdrošināšana blekdžekā kādreiz ir ieteicama, tad godīgā atbilde būs – nekad.