Kā iegūt lētāku automašīnas apdrošināšanu?

Mūsdienās apdrošinātas tiek gan personai piederošās mantiskās vērtības, gan pašas personas, gan arī mājdzīvnieki. Latvijā automašīnas apdrošināšana ir ne tikai populāra, bet arī obligāta, un to sauc par OCTA polisi. Bez apdrošināšanas polises automašīnas nedrīkst atrasties uz koplietošanas ceļiem un piedalīties satiksmē.

Latvijā ir vairākas kompānijas, kas sniedz apdrošināšanas pakalpojumus un piedāvā OCTA polisi. Kā piemērus var minēt Ergo, Balta, Gjensidige, Compensa, If, Baltijas Apdrošināšanas Nams un citas.

Apdrošināšanas pirkšana internetā

Visērtāk un ātrāk automašīnas apdrošināšanu jeb OCTA polisi var iegūt, to pērkot internetā. Tas ir ērti, jo nopirkt apdrošināšanu automašīnai var jebkurā diennakts laikā, 7 dienas nedēļā. Par apdrošināšanas polisi var ērti norēķināties, izmantojot internetbanku.

Līdz ar to nav jāpiesaka apmeklējums pie apdrošināšanas brokera. Šādas iespējas labās puses pilnībā varam novērtēt jau divus gadus ieilgušajā pandēmijas situācijā.

Ir vairākas neatkarīgas mājaslapas, kas piedāvā atrast labāko un izdevīgāko apdrošinātāju. Tev ir tikai jāievada savas automašīnas reģistrācijas numurs un tehniskās pases numurs.

Pēc šiem datiem tiek aprēķināta summa, ko piedāvā katra no apdrošināšanas firmām. Tev atliek tikai salīdzināt un izvēlēties savu apdrošināšanas kompāniju. Tas noteikti būs atkarīgs no tā, kādu summu esi gatavs maksāt, vai arī, kura no kompānijām šķiet zināmāka un, līdz ar to, uzticamāka. 

Apdrošināšanas pirkšana klātienē

CSDD (Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija) piedāvā iegādāties OCTA polisi klātienē pašapkalpošanās terminālī, kas tiek dēvēts par Octamātu. Tas dod iespēju salīdzināt visu pieejamo apdrošināšanas kompāniju cenas un izvēlēties tev visizdevīgāko. 

OCTA polises termināļi atrodas visos Latvijas CSDD, un polisi var iegūt un izdrukāt uz vietas 2 minūšu laikā. Apmaksa terminālī ir droša, jo tiek izmantotas VISA vai MasterCard maksājumu kartes. Polises īpašniekam tiek piesūtīts bezmaksas atgādinājums par polises beigu datuma tuvošanos.

Katram ir iespēja doties uz sev tuvāko apdrošināšanas biroju un saņemt klātienes konsultāciju un ieteikumus no brokera. Tas gan liedz iespēju uzreiz salīdzināt citu apdrošinātāju piedāvājumus un izvēlēties pašu lētāko.