Pārsteidzošākās lietas, kuras var apdrošināt

Cik cilvēku, tik dažādu likteņu, un līdz ar to, arī dažādi apdrošināšanas līgumi. Ja pameklējam piemērus no apdrošinātāju prakses citur pasaulē, atrodam ne vien interesantus, bet arī stipri dīvainus līgumus, kur apdrošinātas ne vien pārsteidzošas lietas, bet arī iespējamie notikumi. 

Cigāri un krūšu apmatojums

Dīvainākos apdrošināšanas līgumus parasti rada popkultūras pārstāvji, jo tas viņiem palīdz nonākt ziņu virsrakstos. Necik nopietni nav vērtējams citplanētiešu iespējamais uzbrukums un nolaupīšana, vai arī, piemēram, dziedātāja Toma Džonsa krūšu apmatojuma apdrošināšana. Dīvaināko gadījumu vidū atrodam arī Lohnesa briesmoņa un 3.6 metrus gara cigāra apdrošināšanu. 

Tas ir uzjautrinoši, taču vienlaikus vedina uz idejām par tiešām nepieciešamu lietu un situāciju apdrošināšanu. Piemēram, Lielbritānijā darba devēju vidū nav neparasti apdrošināties pret divu darbinieku vienlaicīgu aiziešanu no darba sakarā ar laimestu Nacionālajā loterijā. Tāpat, nepavisam nav retums, ka cilvēks vēlas apdrošināties pret asteroīda uzkrišanu.

Apdrošināsim ūsas?

Protams, vislielāko apdrošināšanas tirgus daļu veido personas veselības un dzīvības apdrošināšana. Taču saistībā ar sportu, skatuves darbību vai vienkārši publiskas personas vizuālo tēlu, arvien biežāk līguma priekšmets ir atsevišķa ķermeņa daļa. Piemēram, futbolists Deivids Bekhems savas pēdas un kājas apdrošināja par 195 miljoniem ASV dolāru, kas ir līdz šim visdārgākā šāda veida polise. 

Lielajām apdrošināšanas kompānijām jau pirms trim gadu desmitiem ir gadījies parakstīt līgumus gan populāra Ziemassvētku vecīša bārdas, gan kāda slavena Austrālijas kriketa spēlētāja ūsu apdrošināšanai.

Šādu specifisku līgumu noslēgšana no apdrošināšanas kompānijām prasa augstu profesionalitāti un izveicību, jo jautājumā, piemēram, par klienta smaida apdrošināšanu ir nepieciešamas īpašas zināšanas.

Apgrūtinājums izklaides biznesam

Attīstoties izklaides industrijai, arī Latvijā arvien ierastāki būs līgumi par apmeklētāju veselības apdrošināšanu atrakciju vietās un dažāda veida pasākumos.

Bēgšanas spēles, peintbols, akvaparki un šausmu atrakcijas ir joma, kur nelaimes gadījumi notiek visai bieži, un rīkotājiem daudzās valstīs jau ir ieviesta obligāta prasība slēgt apdrošināšanas līgumus. 

Lai kā mums negribētos par to domāt, briesmu un neparedzamu gadījumu pilns var būt arī jebkurš ceļojums. Lai nodrošinātos pret iespējamām smagām sekām, dzīvības apdrošināšana ceļojuma laikā ir nopietni apsverams jautājums. 

Ja mēs apdomīgi pievēršamies apdrošināšana jautājumam, mēs pamanīsim, ka apdrošināms var būt gandrīz viss. Piemēram, topošie vecāki var slēgt līgumu par vairāku bērnu piedzimšanu, ja to izdara līdz pirmajai ultraskaņas pārbaudei vai līdz grūtniecības 11. nedēļai.