Vai azartspēļu spēlētājiem nepieciešama īpaša apdrošināšana?

Kaut arī apdrošināšana ir paredzēta, lai palīdzētu aizsargāties pret dažādiem zaudējumu riskiem, tā nekad nav bijusi paredzēta, lai segtu visus iespējamos zaudējumus. Tādēļ apdrošinātāji piekrīt segt tādus riskus, kurus viņi uzskata par apdrošināmiem. Tas principā nav nosodāmi, jo jebkuram uzņēmumam ir jādomā ilgtermiņā.

Izplatītākie piemēri ir galvenie īpašuma bojājumu riski, piemēram, ugunsgrēki, plūdi, viesuļvētras un zemestrīces. Tiesvedība ir izplatītākais atbildības riska piemērs.

Visi iepriekšminētie riski parasti ir apdrošināmi, savukārt, azartspēles un investīcijas ir raksturīgākie spekulatīvā riska piemēri, un ir iegājies, ka apdrošināšanas tirgū spekulatīvos riskus neuzskata par apdrošināmiem.

Iespējamā riska grupa

Cilvēkiem, kas strādā vai darbojas azartspēļu nozarē, piemēram, krupjē, bukmeikeriem un pat tiem, kas iesaistīti zirgu sacīkstēs, iegādāties apdrošināšanu par parastu cenu var būt visai grūti, jo viņu nodarbošanās specifika paredz ilgas sasprindzinājuma stundas. Rezultāts ir polise ar paaugstinātu cenu.

Apdrošinātāja acīs vēl problemātiskāki ir cilvēki, ko mēs saucam par profesionāliem azartspēļu spēlētājiem. Šī patiesi ir riska grupa, jo papildu neregulārajām ēdienreizēm un nepietiekamajām atpūtas stundām, daudziem spēlmaņiem tiek novērota spēļu atkarības problēma.

Tā sev līdzi nes ne tikai veselības pasliktināšanos, bet arī finansiālus sarežģījumus.

Attieksmes jautājums

Ja uzņēmuma darbība ir patiešām orientēta uz klientu, un viņa intereses ir pirmajā vietā, tad personība un iepriekšējā vēsture ir svarīgākie kritēriji. Līdz ar to, apdrošināšanas kompānija tev nodrošinās vienādus noteikumus gan mājas, gan automašīnas apdrošināšanas polises iegādei. 

Pandēmijas apstākļos visā pasaulē ir vērojams tiešsaistes azartspēļu sfēras pieaugums. Izņēmums nav arī Latvija, jo valdība ir kļuvusi atvērtāka licencētām un regulētām azartspēlēm, jo tās ir labs nodokļu ieņēmumu avots.

Tomēr, tiešsaistes kazino lielā popularitāte rada jauna veida riskus gan spēlu rīkotājie, gan spēlētājiem – tie ir draudi, kas saistīti ar nelikumīgiem datu iegūšanas un izmantošanas pārkāpumiem, kiberzādzībām un izspiedējvīrusu uzbrukumiem. 

Attiecībā uz azartspēļu spēlētājiem, apdrošināšanas kompānijas savus noteikumus var pielāgot gan spēļu atkarības gadījumos, gan datu riska pārvaldībai. Neviens apdrošināšanas līgums nav identisks otram, tādēļ apdrošināšanas aģenti mēģina iedziļināties katra klienta situācijā un atrod nepieciešamo risinājumu.

Citiem vārdiem, katrai jaunai apdrošināšanas polisei ir kāda nianse, kas varbūt nav bijusi citos līgumos. Ja vien klients nesastapsies ar noraidošu aģenta attieksmi, savu polisi viņš iegūs.