Veselības apdrošināšana azartspēļu atkarības gadījumā

Nevienu vairs nepārsteidz informācija, ka līdz ar pandēmiju ir manāmi pieaugusi mūsu laikabiedru aktivitātes tiešsaistes azartspēļu jomā. Ir ideāli, ja spējam aprobežoties ar uzspēlēšanu tikai prieka pēc, un tam nav negatīva iespaida.

Taču, ne visi esam vienādi noturīgi pret kairinājumiem, un kā sekas varam novērot spēļu atkarības gadījumu skaita pieaugumu.

Vislabāk būtu, ja nevienam nenāktos domāt par atkarības ārstēšanu, un problēma tiktu pamanīta pašos pirmsākumos. Patiesībā, to noteikt nav nemaz tik grūti, taču mēs esam tendēti sevi un citus mānīt.

Mēs apgalvojam, ka neesam nedz garīgi pārņemti ar azartspēlēm vai vieglāk aizkaitināmi, nedz arī spēles laikā palielinām likmes, neskatoties uz to, ka nevaram to atļauties.

Ko darīt atkarības gadījumā?

Ja ir konstatēta azartspēļu atkarības problēma, tā ir jāsāk nekavējoties ārstēt, jo ar laiku tas kļūst sarežģītāk un dārgāk. Par laimi, ir apdrošināšanas kompānijas, kas ir gatavas apdrošināšanas plānā ietvert azartspēļu ārstēšanu kā daļu no garīgās veselības pakalpojumiem.

Jārēķinās ar to, ka apdrošināšanas polise palīdzēs segt tikai daļu no ārstēšanai nepieciešamā laika. Tas ir atkarīgs gan no jūsu paša vai tuvinieka atkarības veida, gan arī no kompānijas kopējās politikas. Ideālā gadījumā jūs varat saņemt arī visaptverošu apdrošināšanas plānu, kas attieksies uz visu ārstēšanas periodu.

Nopietnu atbalstu iegūsiet, pat ja jūsu plānā būs ietvertas tikai uzturēšanās izmaksas kādā no specializētajiem ārstniecības centriem.

Jebkurā gadījumā, azartspēļu atkarība ir problēma, kas jārisina steidzami, jo tā mēdz strauji progresēt, un tam par iemeslu visai bieži ir citas personiskās nebūšanas. Ja vien iespējams, vispirms vajadzētu pārtraukt spēlēšanu un nekavējoties sākt domāt par ārstēšanās iespējām un to nodrošinājumu.

Kādas procedūras azartspēļu atkarības gadījumā sedz apdrošināšana?

Tiem, kas cīnās ar azartspēļu atkarību, ir pieejami dažādi ārstēšanas pakalpojumi. Atkarībā no valsts piederības, atkarīgais var saņemt pilnībā vai daļēji segtu ambulatoro ārstēšanu vai vizītes ārsta kabinetā, stacionēšanu, kā arī grupu vai individuālās konsultācijas.

Ārstēšanas veids ir atkarīgs no problēmas nopietnības, tādēļ bieži vien vislabākais risinājums ir stacionārs. 

Resursi par azartspēļu atkarību palīdz: